11. Używając kleju Magic przyklej krążek z mandalą na wierzch pudełka.

WAŻNE!
Żeby przykleić mandalę dokładnie na środku użyj linijki. Przyłóż krążek z mandalą (jeszcze bez kleju) na wieczko i odmierz dokładnie długości do brzegów pudełka z każdej strony i ołówkiem delikatnie zaznacz miejsce przyklejenia mandali.

Sposób wykonania:

1. Pudełko pomaluj farbami kredowymi (przeważnie potrzeba 2 warstw w jednym kolorze, żeby dobrze pokryć pudełko). Najlepiej użyć dwóch kontrastujących ze sobą kolorów. Ja użyłam farb w kolorach: sepia i kość słoniowa. Gdy farba wyschnie przed nałożeniem farby w drugim kolorze pokryj pudełko świeczką przesuwając ją od jednego do drugiego boku (od prawej do lewej i od lewej do prawej). Ta warstwa pomalowana świeczką zabezpieczy spodnią farbę przed zdarciem.

 

2. Nałóż kolejne warstwy farby (farbą, którą wcześniej pomalowałaś wieczko teraz pomalujesz dół pudełka, a tą której wcześniej używałaś na dole pudełka pomalujesz wieczko). I w tym przypadku jedna warstwa farby nie wystarczy. Pokryj pudełko tak, by spodnia warstwa farby nie była widoczna :)
Poczekaj, aż farba dobrze wyschnie.

Poniżej gotowe pudełko i kilka innych jako inspiracja :)

12. Doklej ramkę. Przez chwilę musisz mandalę i ramkę przytrzymać ręką, tak by całość dobrze przykleiła się do pudełka. Najlepiej odwróć pudełko do góry nogami i przyciśnij je mocno do blatu, tak by ramka dobrze się przykleiła. 
 
Jeżeli chcesz z przodu pudełka możesz dokleić ozdobne ornamenty lub napisy 
z tekturki pomalowane farbą. Całość dobrze jeszcze raz pokryć lakierem.
7. Wydrukowaną mandalę naklej na krążek z beermaty. Wydrukowana mandala musi mieć o ok. 5 mm większą średnicę niż krążek na który będzie naklejana. Mandali nie należy przycinać dokładnie z brzegiem krążka, tylko ok. 1-1,5 mm dalej, tak by nadmiar papieru nakleić na wąski brzeg tekturki.

8. Ramkę pomaluj farbą. Użyj do tego gąbki kuchennej lub specjalnego pędzla gąbkowego. Jeżeli chcesz możesz zwykłym pędzelkiem podmalować brzegi ramki.

 

9. Pomaluj mandalę farbami .
 

10. Polakieruj mandalę i ramkę. Poczekaj aż dobrze wyschną.

5. To czy zostawisz wnętrze pudełka w stanie surowym czy pomalujesz farbą, zależy tylko od Ciebie. Jeżeli pudełko ma służyć do przechowywania herbaty lub żywności zostaw środek w stanie surowym, tak by farby i lakiery nie miały z nimi styczności.

 

6. Zabezpiecz pudełko lakierem matowym. Odstaw je na kilka godzin  żeby dobrze wyschło.
3. Używając papieru ściernego zetrzyj wierzchnią warstwę farby. 

WAŻNE!
Przesuwaj papier od jednego do drugiego boku, tak by powstał efekt przecierki. Trzeba naprawdę włożyć trochę pracy i siły, żeby powstał fajny efekt :)

Jeżeli w jakimś miejscu zetrze się spodnia warstwa farby i widoczny będzie naturalny kolor drewna, użyj pędzelka i farby, by delikatnie podmalować to miejsce.

 

4. Wyszlifuj pudełko papierem o granulacji 600 lub więcej.
Gdy skończysz namocz wacik kosmetyczny wodą, dobrze go wyciśnij i przetrzyj pudełko, tak by pozbyć się wszystkich drobinek i pyłu po przecieraniu papierami ściernymi.

Potrzebne materiały i narzędzia:
pudełko drewniane lub herbaciarka

ozdobna ramka z beermaty
- wydrukowana na drukarce laserowej mandala
(kliknij w przycisk poniżej, by pobrać darmową kolorowankę z mandalami, którą przygotowałam lub pobierz jedną z czarno-białych mandali umieszczonych poniżej:)) 
Wydrukowana mandala powinna być o ok. 5 mm większa od krążka na który będzie naklejana. 

 

 

 

 

farby kredowe

- pędzle (do pomalowania mandali będzie potrzebny pędzelek o bardzo wąskim włosiu)
- gąbka kuchenna
- biała świeczka (ja używałam tealight'a wyciągniętego z metalowej osłonki)
- papier ścierny (ja używałam papieru o granulacjach: 120, 150 i 180,
oraz papieru wodnego 600 do wykończenia)
- nożyczki
- kubek z wodą
- linijka
- ołówek
- waciki kosmetyczne

Magiczne Mandale
- kolorowanka dla rękodzielników :)

Proszę nie kopiuj bez mojej zgody moich zdjęć :)
Miłego dnia! :)

Polityka prywatności