W moim sklepie internetowym znajdziesz kilka bardzo ciekawych talii -> kliknij tutaj  by je obejrzeć :) Jeżeli masz jakieś pytania to pisz na maila: kontakt@iris-szarooka.pl lub wyślij do mnie wiadomość prywatną na instagramie:)

Czy to prawda, że swoją pierwszą talię trzeba dostać?

Absolutnie nie. Jeżeli czujesz, że karty wyroczni to narzędzie dobre dla Ciebie to po prostu kup sobie talie, która Ci się podoba i zacznij z nią pracować. Nie ma sensu czekać, aż dostaniesz od kogoś jakąś talie, bo po prostu możesz się nie doczekać albo dostać karty, które podobały się osobie, która Ci je wybierała, a dla Ciebie będą nieodpowiednie. Ja kiedyś dostałam w prezencie od przyjaciółki talie kart i choć dała mi je w dobrej wierze, okazało się, że mnie akurat ta talia odrzuca i w ogóle nie mam ochoty z nią pracować, bo grafiki na tych kartach zupełnie do mnie nie przemawiają. Natomiast bardzo dobrze pracuje mi się z kartami, które ja sama sobie wybrałam. 

 

Jak zacząć pracę ze swoją pierwszą talią?

Po rozpakowaniu swojej talii karty zawsze należy oczyścić, by  usunąć z nich ewentualne zabrudzenia energetyczne czy energie innych osób. Karty Wyroczni łączą się z naszą osobistą energią, więc po oczyszczeniu należy każdą kartę z talii wziąć w ręce i na spokojnie przyjrzeć się każdej z kart. Można także np. na stole przed sobą rozłożyć całą talię i w skupieniu oglądać obrazy.  Jeżeli do talii dołączona jest książeczka, to warto zapoznać się z podstawowymi informacjami i proponowanymi rozkładami. W niektórych książeczkach znajdują się informacje odnośnie tego jak aktywować daną talię, ale są to tylko sugestie. Swoją talię możesz pobłogosławić lub aktywować w sposób, jaki czujesz za najbardziej odpowiedni. Nie można tego zrobić źle.

Po zapoznaniu się z talią pozostaje praktyka – codzienna praca z kartami np. wybierając kartę dnia, medytując z kartami, zadając pytania i ćwicząc różne rozkłady. Pamiętaj, że w pracy z talią nie chodzi o to, by na pamięć uczyć się znaczeń poszczególnych kart. Wybierając daną kartę skup się na tym co ta karta chce Ci powiedzieć – obserwuj myśli, uczucia, obrazy, które będą się pojawiały. Zapisuj swoje wnioski.  Zadawaj pytania, interpretuj i po jakimś czasie sprawdzaj, czy dobrze odczytałaś dane znaczenie, czy być może jednak chodziło o coś innego. Im więcej czasu spędzisz na pracy ze swoją talią, tym lepiej będziesz ją rozumieć. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.

 

Czy moje karty mogę dawać do rąk innym osobom?

To jest kwestia indywidualna i zależy tylko od Ciebie. Tak jak wspomniałam wyżej karty służą do pracy duchowej i należy je traktować jako narzędzie, które łączy się z naszą osobistą energią. Nie są to karty do zabawy i należy traktować je z szacunkiem.  Jeżeli to dla Ciebie w porządku, że ktoś inny używa Twojej talii, to możesz ją dawać innym osobom, jeżeli nie to nie. Ja np. pozwalam innym osobom  przełożyć karty i wybrać kartę z talii, jeżeli chcą dowiedzieć się, jakie jest dla nich najważniejsze przesłanie lub mają jakieś pytanie,  ale nie daję swoich talii do oglądania innym osobom, bo akurat mi to pasuje. Jeżeli ktoś inny dotyka Twoich kart lub Ty stawiasz karty dla konkretnej osoby, to pamiętaj, by za każdym razem karty oczyścić.

 

Jak oczyścić swoją talię?

Jest na to kilka sposobów. Najprostszym jest wzięcie talii w jedną rękę i uderzenie w nią drugą dłonią złożoną w pięść , wizualizując przy tym, że wszelkie zanieczyszczenia zostają z niej strzepnięte.

Talię możesz także oczyścić nad płomieniem świecy (albo każdą kartę z osobna, albo całą talię – pamiętaj, że najważniejsza jest tu Twoja intencja) lub okadzając ją np. białą szałwią lub innym kadzidłem. W  woreczku z kartami możesz także trzymać kwarc różowy lub kryształ górski (pamiętaj, że kamienie też trzeba oczyszczać od czasu do czasu).

Czy talie można ze sobą łączyć? 

Tak. Jeżeli masz kilka talii np. tego samego autora lub czujesz intuicyjnie, że dane talie mogą się dobrze uzupełniać to możesz je ze sobą połączyć, by uzyskać więcej informacji na dany temat.

Karty Wyroczni - co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę :)

Karty Wyroczni, karty anielskie czy przepowiedni (np. Mistyczny Kipper) mogą być wspaniałym narzędziem do pracy nad sobą.

Czy z takich kart może korzystać każdy? I tak, i nie.

Karty wyroczni są kartami, które łączą nas z podświadomością, intuicją, wyższym ja, przewodnikami duchowymi, aniołami czy energiami np. kamieni, roślin, zwierząt. Najogólniej mówiąc, karty takie pomagają nam połączyć się z "polem Wszechświata" z którym wszyscy jesteśmy połączeni, ale często nie potrafimy odczytywać informacji, które się w tym polu pojawiają. Karty takie będą nam pokazywały, na czym powinniśmy się skupić, czemu się przyjrzeć, nad czym pracować. Będą dawały wskazówki i podpowiedzi, pokazywały najlepsze rozwiązania oraz rzeczy, które wypieramy, odsuwamy od siebie albo te, z którymi nie chcemy się zmierzyć. Mogą więc bardzo pomóc w pracy nad sobą, ale jak w przypadku każdego narzędzia - jeżeli sami nie wykonamy pracy, nie podejmiemy działania - raczej nic się nie zmieni.

 

Jaka talia będzie najlepsza na początek? Jeżeli chodzi o karty wyroczni, nie ma czegoś takiego jak najlepsza talia na początek. Każda talia ma swoją symbolikę, energie i trochę inaczej się z nią pracuje. Do każdej talii dołączona jest książeczka z podstawowymi informacjami, rozszerzonym opisem kart i przykładowymi rozkładami lub dodatkowe karty z instrukcją używania.  

Przy wyborze talii nie należy kierować się tym jakich talii używają inne osoby. Należy kierować się swoją intuicją. Najlepiej obejrzeć sobie dokładnie kilka różnych talii i obserwować swoje myśli, odczucia pojawiające się w ciele, obrazy, które być może będą pojawiać się w Twojej głowie - czy talia, którą widzisz Cię intryguje, odrzuca, a może jest zupełnie neutralna i nie wzbudza w Tobie żadnych uczuć?  Po prostu zapytaj siebie: czy to talia dla mnie? I wsłuchaj się w odpowiedź, która się pojawi.

Skup się na tych taliach, które przyciągają Cię obrazami, podpisami na kartach, które sprawiają, że chcesz wziąć je w swoje dłonie i z nimi pracować.  Czasem wystarczy spojrzeć na jakąś talie i od razu wiesz, że to jest WŁAŚNIE TA TALIA.

Polityka prywatności

Proszę nie kopiuj bez mojej zgody moich zdjęć :)
Miłego dnia! :)