Poniżej zdjęcia gotowych prac - breloczków z rysunkami mojego siostrzeńca i wisiorków z obrazkami z kolorowanek i zdjęciem wieczka mojego pudełeczka z baletnicą :)
Wisiorek, broszka lub pierścionek będzie gotowy jak tylko klej wyschnie.
Jeżeli chcesz zrobić breloczek, to do bazy breloka musisz doczepić metalową oprawę z kaboszonem lub dwoma (do breloków warto użyć opraw dwustronnych, dzięki temu możesz wkleić kaboszony z obu stron). Używając szczypiec okrągłych lub płaskich odegnij trochę ogniwko metalowe, tak by można je przełożyć przez łańcuszek breloczka i oczko oprawy. Zaczep na ogniwko łańcuszek i oczko oprawy. Używając szczypiec domknij je. Jeżeli chcesz, zamiast ogniwek montażowych ciętych możesz użyć ogniwek montażowych sprężynek (one mogą się okazać wytrzymalsze, bo same się nie otworzą).
Posmaruj kaboszon klejem i wklej w oprawę.
Obetnij nadmiar papieru. Jeżeli trochę kleju przykleiło się do krawędzi szklanego kaboszonu zdrap go – najlepiej paznokciem i również obetnij.
Zdjęcia, których chcesz użyć do biżuterii skadruj i przytnij w kwadrat, jeżeli są jasne, w programie do obróbki zdjęć (może to być jakaś darmowa aplikacja na telefon np. Snapseed lub Lightroom) możesz je trochę przyciemnić, ponieważ pod wpływem kleju kolory troszkę zbledną. Następnie w programie typu Word wstaw tak przygotowane obrazy i zmniejsz ich wielkość tak, by były o ok. 2 mm większe niż szklany kaboszon (jeżeli kaboszon ma 2,5 cm to zdjęcie powinno mieć 2,7 cm itd.). Przygotowany plik zapisz i wydrukuj na drukarce laserowej na grubszym papierze (najlepiej zrobić to w punkcie ksero ponieważ domowe drukarki mogą nie poradzić sobie z grubszym papierem, kolory również będą intensywniejsze jeżeli zostaną wydrukowane na profesjonalnych maszynach ;)). Wydrukowane zdjęcia powycinaj w małe kwadraciki. Wyciśnij trochę kleju Magic na szklany kaboszon, nałóż go na grafikę i mocno dociśnij – tak, by usunąć wszystkie pęcherzyki powietrza i żeby kaboszon przylegał dobrze do grafiki. Zostaw kaboszony do wyschnięcia (na co najmniej kilka godzin). Klej musi stać się zupełnie przezroczysty.
Sposób wykonania:
– metalowe oprawy 
– szklane kaboszony o średnicy pasującej do opraw
– klej Magic
– zdjęcia rysunków zmniejszone, skadrowane i przycięte w kwadrat, wydrukowane na drukarce laserowej na grubszym papierze (w punkcie ksero wystarczy poprosić o wydruk na grubszym papierze – ok. 250-300 g/m2 będzie odpowiedni)
– ostre nożyczki
– opcjonalnie pędzelek
 W przypadku breloczków potrzebne będą również:
– bazy breloków (mogą być ze starych nieużywanych w domu breloczków)
– metalowe ogniwka
– szczypce okrągłe lub płaskie
Do wykonania biżuterii będziesz potrzebować:
Jeżeli Twoje dziecko lubi rysować, a Ty chciałabyś zrobić nietypowy prezent dla dziadków, męża, swoich dzieci lub po prostu dla siebie to chętnie pokażę Ci jak prace Twojej pociechy zamienić w breloczki lub biżuterię. Jeżeli sama rysujesz lub zajmujesz się fotografią to również możesz wykorzystać tą metodę do tego, by swoje prace zamienić w biżuterię :) Rysunków do tego tutorialu użyczył mi mój siostrzeniec, który jest wielkim fanem Minecrafta ;) – a ponieważ świat w Minecraft składa się z sześcianów to rysunki są na kartkach w kratkę – najlepsze jednak będą rysunki zrobione na zwykłych białych kartkach z bloku ;) Szykując ten tutorial zrobiłam też trzy wisiorki ze zdjęciami moich prac (są to dwa obrazki z kolorowanek i zdjęcie wieczka jednego z moich pudełeczek – jeżeli lubisz kolorować i korzystasz z gotowych kolorowanek to pamiętaj, że takich prac nie możesz sprzedawać, a zrobić jedynie na własny użytek) tak, by zachęcić Cię do eksperymentowania i pokazać jak najwięcej możliwości.

Proszę nie kopiuj bez mojej zgody moich zdjęć :)
Miłego dnia! :)

Polityka prywatności