- krążki ze sklejki
- grafiki z drukarki laserowej z mandalami dopasowane wielkością do krążków (wydruki z drukarki atramentowej będą się rozmazywały pod wpływem lakieru - najlepiej wydrukować w punkcie ksero). Na dole strony znajdziesz plik z darmowymi mandalami mojego autorstwa do pobrania :)
- klej Magic
- lakier superbłyszczący (u mnie lakier DailyArt)
- ostre nożyczki
- czarna farba akrylowa
- pędzelek
- kubek z wodą
- ręcznik papierowy
- szpilka
- bigle
- szczypce okrągłe
- ogniwka metalowe
 w przypadku wisiorów potrzebne będą również:
- metalowe oprawy

Poniżej możesz pobrać darmowy plik z mandalami do biżuterii :) 

Więcej grafik z mandalami mojego autorstwa do zastosowania w biżuterii znajdziesz w moim sklepie internetowym:  

www.iris-szarooka.pl

Jeżeli chcesz zrobić wisior lub kolczyki z metalowymi oprawami to na tym etapie pracy tak przygotowany krążek wystarczy pokryć jedną grubszą warstwą lub 2 cienkimi warstwami lakieru. Gdy lakier wyschnie pomaluj brzeg krążka czarną farbą akrylową i gdy farba wyschnie nałóż na nią cienką warstwę lakieru. Odłóż do wyschnięcia. I później używając kleju Magic wklej krążek do oprawy.
UWAGA!
Brzeg krążka malujesz dopiero gdy na grafice jest już położona przynajmniej 1 warstwa lakieru. Jeżeli przypadkiem czarną farbą ubrudzisz grafikę z mandalą, to jeżeli jest ona zabezpieczona lakierem, farbę możesz usunąć bez szkody dla grafiki używając np. wilgotnego patyczka do uszu.

Jeżeli chcesz zrobić kolczyki bez opraw to używając szpilki zrób dziurkę w grafice. Patrząc pod światło zobaczysz w którym miejscu jest wywiercony otwór w krążku.
Obetnij nadmiar papieru zostawiając ok. 1,5 - 2 mm zapasu. Używając pędzelka posmaruj brzeg krążka klejem Magic. Nadmiar papieru zagnij i przyklej dokładnie na wąski brzeg sklejki. 
Papier może się trochę pomarszczyć na brzegach. Weź krążek i dociśnij palcem do blatu jeżdżąc nim  w jedną i drugą stronę. 
Teraz możesz przykleić grafikę z drugiej strony. Wykonaj wszystkie czynności jak poprzednio. Posmaruj krążki klejem, naklej grafikę i pod światło sprawdź czy mandale są w miarę równo przyklejone. Obetnij nadmiar papieru zostawiając zapas ok. 2 mm, posmaruj brzeg krążka klejem, a następnie zagnij nadmiar papieru i przyklej dokładnie. Jeżeli papier na brzegu się będzie marszczył dociśnij krążek do blatu. 
Nalej trochę lakieru na środek krążka i przy użyciu pędzelka rozprowadź równo po całym krążku. Zostaw krążki na kilka godzin do wyschnięcia. Później nałóż w ten sam sposób lakier z drugiej strony i odłóż do wyschnięcia.
Teraz używając czarnej farby akrylowej pomaluj brzegi krążków. Gdy farba wyschnie pokryj ją dwoma cienkimi warstwami lakieru.
UWAGA!
Brzeg krążka malujesz dopiero gdy na grafice jest już położona przynajmniej 1 warstwa lakieru. Jeżeli przypadkiem czarną farbą ubrudzisz grafikę z mandalą, to jeżeli jest ona zabezpieczona lakierem, farbę możesz usunąć bez szkody dla grafiki używając np. wilgotnego patyczka do uszu.
Gdy boki będą suche nałóż na grafiki jeszcze jedną warstwę lakieru i odstaw do wyschnięcia.
Krążki trzeba podpiąć jeszcze do bigli. Używając szczypców okrągłych odegnij metalowe ogniwko tak by można je było przełożyć przez dziurkę w krążku.  
Gdy przełożysz ogniwko przez dziurkę domknij je używając szczypiec.  
Na koniec odegnij delikatnie oczko bigla i zawieś na nim metalowe ogniwko. Później dognij oczko i gotowe :)  
Przy użyciu kleju Magic (dokładnie rozprowadź go pędzelkiem cienką warstwą po całym krążku) naklej mandale na krążki. Przez kilka sekund będziesz jeszcze mogła delikatnie przesunąć papier z grafiką tak by równo przykleić motyw z mandalą. Żeby zobaczyć, czy mandala jest równo przyklejona obróć krążek i popatrz pod światło czy grafika z mandalą z każdej strony wystaje na taką samą odległość. 
Wybierz mandale o wielkości pasującej do krążków, których chcesz użyć. Przygotowane przeze mnie mandale są nieco większe od drewnianych krążków, by ułatwić Ci ich równe przyklejenie.  
Do wykonania biżuterii będziesz potrzebować:

Proszę nie kopiuj bez mojej zgody moich zdjęć :)
Miłego dnia! :)

Polityka prywatności