Jeżeli robisz kolczyki to oprawy musisz podpiąć jeszcze do bigli. Używając szczypców okrągłych odegnij delikatnie oczko bigla i zawieś na nim oprawę z wklejoną mandalą. Później dognij oczko i gotowe :)
4. Pędzelkiem rozprowadź klej Magic po nieoklejonej stronie krążka i wklej go do oprawy. 
3. Oklejony brzeg tekturki/sklejki pomaluj czarną farbą akrylową. Gdy farba wyschnie nałóż też jedną cienką warstwę lakieru na brzeg krążka. Od staw do wyschnięcia.
UWAGA!
Brzeg krążka lepiej pomalować dopiero gdy na grafice jest już położona przynajmniej 1 warstwa lakieru. Jeżeli przypadkiem czarną farbą ubrudzisz grafikę z mandalą, to jeżeli jest ona zabezpieczona lakierem, farbę możesz usunąć bez szkody dla grafiki używając np. wilgotnego patyczka do uszu. 
2. Nałóż na krążek lakier. Nalej go trochę na środek mandali i delikatnie rozlej po całym krążku tak, żeby powstała dość gruba warstwa. Jeżeli zauważysz bąbelki powietrza - usuń je przy pomocy np. wykałaczki. Odstaw do wyschnięcia. Jeżeli chcesz, po wyschnięciu możesz nałożyć jeszcze jedną warstwę lakieru.  
1. Wybierz z kolorowanki mandale o wielkości pasującej do krążków, których chcesz użyć. Wytnij mandale zostawiając ok. 1 - 2 mm zapasu po bokach (jeżeli używasz krążków tekturowych o grubości 1 mm to zrób cieńszy zapas, jeżeli krążków ze sklejki - grubszy - ok. 2 mm)
Przy użyciu kleju Magic (dokładnie rozprowadź go pędzelkiem cienką warstwą po całym krążku) naklej mandale na krążki. Nadmiar papieru zagnij i przyklej dokładnie na wąski brzeg tekturki/sklejki. Pomaluj mandale farbami. Jeżeli gdzieś wyjedziesz to na koniec przy użyciu czarnej farby akrylowej i cieniutkiego pędzelka zrób poprawki.
Drugi sposób to biżuteria z mandalami malowanymi farbami.
6. Pędzelkiem rozprowadź klej Magic po nieoklejonej stronie krążka i wklej go do oprawy. Jeżeli robisz kolczyki to oprawy musisz podpiąć jeszcze do bigli. Używając szczypców okrągłych odegnij delikatnie oczko bigla i zawieś na nim oprawę z wklejoną mandalą. Później dognij oczko i gotowe :)
5. Oklejony brzeg tekturki/sklejki pomaluj czarną farbą akrylową. Gdy farba wyschnie nałóż też jedną cienką warstwę lakieru na brzeg krążka.
UWAGA!
Brzeg krążka lepiej pomalować dopiero gdy na grafice jest już położona przynajmniej 1 warstwa lakieru. Jeżeli przypadkiem czarną farbą ubrudzisz grafikę z mandalą, to jeżeli jest ona zabezpieczona lakierem, farbę możesz usunąć bez szkody dla grafiki używając np. wilgotnego patyczka do uszu.
4. Nalej trochę lakieru na środek mandali i delikatnie rozlej albo rozprowadź pędzelkiem po całym krążku tak, żeby powstała dość gruba warstwa. Jeżeli zauważysz bąbelki powietrza - usuń je przy pomocy np. wykałaczki. Odstaw do wyschnięcia. Jeżeli chcesz, po wyschnięciu możesz nałożyć jeszcze jedną warstwę lakieru. 
3. Używając pędzelka posmaruj brzeg krążka klejem Magic. Nadmiar papieru zagnij i przyklej dokładnie na wąski brzeg tekturki/sklejki. Papier może się trochę pomarszczyć na brzegach. Jeżeli tak się stanie weź krążek i dociśnij palcem do blatu jeżdżąc nim w jedną i drugą stronę. Tekturki są delikatniejsze niż sklejka więc jeżeli ich używasz rób to delikatnie.
2. Przy użyciu kleju Magic (dokładnie rozprowadź go pędzelkiem cienką warstwą po całym krążku) naklej mandale na krążki. Przez kilka sekund będziesz jeszcze mogła delikatnie przesunąć papier z grafiką tak by równo przykleić motyw z mandalą. Żeby zobaczyć, czy mandala jest równo przyklejona obróć krążek i popatrz pod światło czy grafika z mandalą z każdej strony wystaje na taką samą odległość

Potrzebne materiały i narzędzia:

- metalowe oprawy do kaboszonów o średnicach dopasowanych do drewnianych lub tekturowych krążków.

- okrągłe krążki o  średnicy - 2 cm, 2,5 cm, 3 cm, 3,5 cm lub 4 cm wykonane ze sklejki lub beermaty (rodzaj tekturki wykorzystywanej m.in. w scrapbookingu). Krążki możecie zamówić -> tutaj (wyślijcie wiadomość mail ponieważ  wycinka takich krążków jest na specjalne zamówienie ;))

- wydruki z drukarki laserowej (wydruki z drukarek atramentowych będą się rozmazywały pod wpływem lakierów) mandali do pokolorowania 

(kliknij w przycisk poniżej, by pobrać darmową kolorowankę z mandalami, którą przygotowałam :) Małe mandale - idealne do wykonywania biżuterii znajdziesz na ostatnich stronach kolorowanki). 

Magiczne Mandale
- kolorowanka dla rękodzielników :)

- kredki lub farby akrylowe, metaliczne lub kredowe (ja używam kredek firmy Astra - trójkątnych dwustronnych 48 kolorów, farb kredowych firmy Daily Art oraz farb akrylowych metalicznych firmy Renesans)

- czarna farba akrylowa

- lakier matowy (ja używam Lakieru Americana DuraClear Soft Touch Varnish Dura) lub superbłyszczący (ja używam Lakier superbłyszczący Daily ART i jest to najlepszy lakier do tego typu biżuterii, ponieważ jest samopoziomujący i można nałożyć naprawdę grubą warstwę)

- klej Magic

- nożyczki

- pędzelki (takie, którymi można zrobić precyzyjne, cieniutkie kreski)

bigle (uszka do kolczyków) - tylko jeżeli będziesz robić kolczyki

- szczypce okrągłe - tylko w przypadku kolczyków

- kubek z wodą

- ręcznik papierowy

Przedstawię Ci dwie wersję wykonania biżuterii z mandalami.
Pierwszy sposób to biżuteria z mandalami kolorowanymi kredkami.

1. Wybierz z kolorowanki mandale o wielkości pasującej do krążków, których chcesz użyć i pokoloruj je kredkami.

Radości z tworzenia! :)

Proszę nie kopiuj bez mojej zgody moich zdjęć :)
Miłego dnia! :)

Polityka prywatności